» » Як грають у флорбол? Частина 2. Продовження.

Як грають у флорбол? Частина 2. Продовження.

Фото - Як грають у флорбол? Частина 2. Продовження.

Для гри у флорбол не потрібні спеціальні приміщення з особливими покриттями, дорогим інвентарем, екіпіровкою. Підійде будь-який зал або рівна, добре укочена земляна, краще штучна пластикова майданчик.

Команда складається з п'яти польових гравців і воротаря (можливі варіанти гри 3x3, 4x4). Ворота трохи менше, ніж у в хокеї, з шайбою. Технічні можливості флорболу різноманітні - паси, обведення, комбінації і точні удари. Гравці одягають футболки, труси, кросівки або тапочки. Для гравців не потрібно захисне екіпірування, оскільки грають у флорбол легкими пластиковими ключками і м'ячами. Захищений тільки воротар, як найбільше приймає на себе кидки. Тому, до речі, витрати на екіпіровку для команд невеликі.

Стандартне поле для офіційних матчів - це прямокутна майданчик 40 на 20 м, оточена розбірним бортиком висотою 0,5 м. Ворота обтягують сіткою, а всередині ще встановлюють уловлювач для м'ячів з вільно спадаючої сіткою. Розмір воріт - 160 на 115 см з глибиною 65 см внизу і 40 см вгорі для тренувань використовують ворота 90х60, 60х45). Біля воріт помаранчевим кольором окреслюють майданчик 5 на 4 м.

Ключку для флорболу роблять із пластику, із закритим верхнім кінцем. Ручка ключки кругла, її довжина не перевищує 95 см. Крюк (перо) ключки не гострий. М'яч діаметром 72 мм виготовляють з білого пластику, з 26 порожнистими отворами діаметром 10 мм. Вага м'яча - не більше 23 грамів.

В офіційних матчах дозволяється заявляти не більше 17 гравців на гру. З них на полі можуть знаходитися водночас не, більше 6 гравців 5 в поле + воротар). Суддя дає сигнал початку, коли на майданчику в кожній команді мінімум 5 гравців. Матч проводять двоє суддів.

Воротареві не можна використовувати ключку, але в межах майданчика воріт він може стрибати і використовувати будь-яку частину тіла, щоб зупинити, підправити, викинути м'яч або вдарити по ньому. Форма воротаря відрізняється від форми гравців в полі, і йому належить шолом з забралом.

Гравці, у тому числі і воротар, замінюються по ходу матчу коли завгодно і без обмежень. Гру проводять в 3 тайми по 20 хвилин. Перерва між таймами 5 хвилин. При перерві міняються воротами. Мінімальний час гри - 2 тайми по 15 хвилин. При порушенні правил в межах майданчика воріт призначають флорбольного пенальті (буліт). Крім того, винний гравець отримує таке покарання, яке було б при аналогічній ігрової ситуації в будь-якій частині майданчика. Пенальті виконують від середньої лінії. М'яч рухається тільки вперед, і його не можна добивати. При пенальті гравці обох команд знаходяться на лавках запасних.

Гол вважають забитим, коли м'яч повністю перетнув лінію воріт. М'яч не можна забивати при його розіграші в центрі майданчика, а лише з першого удару. Гол не зараховують, якщо гравець навмисне спрямовує м'яч у ворота тілом або ногою, а також тоді, коли м'яч перетинає лінію воріт після свистка судді. Якщо м'яч потрапляє в поперечину або штангу, потім у воротаря і в ворота, гол зараховують.

Видалення у флорбол покладаються: за незначні порушення - на 2 хвилини, за більш грубі або повторні незначні порушення - на 5 хвилин. За неспортивну поведінку гравця персонально видаляють на 5 хвилин. Команда ж грає без нього 2 хвилини, потім на поле виходить запасний гравець. За повторне неспортивну поведінку провинився видаляють до кінця гри, а команда грає без нього 2 хвилини. За дуже грубі порушення гравця видаляють персонально до кінця гри, команда ж грає 5 хвилин у зменшеному складі.

Причини вилучень

На 2 хвилини видаляють, якщо гравець діє без ключки, грає зламаною ключкою, впливає на свою ключку, бере нову ключку, грає дефектним інвентарем, робить ризиковані руху ключкою, небезпечно нападає на противника, затримує суперника, лежачи або стоячи на колінах грає м'ячем або в цьому положенні перехоплює пас, зупиняє м'яч або грає рукою, а також головою, у стрибку, пошкоджує м'яч, порушує чисельний склад команди.

На 5 хвилин видаляють, якщо гравець кидає ключку при зупинці гри або заміні, не прибирає уламки ключки з майданчика, умисно падає, щоб, зіткнувшись з суперником, зупинити його.

Дозволяється: підігравати м'яч ногою до власної клюшке- діяти тілом, за винятком рук і голови, направляючи м'яч до себе- стоячи на одному коліні, переривати пас (удар) або грати мячом- в боротьбі за м'яч вести силову боротьбу плечом- направляти м'яч у бортик - замінювати воротаря польовим гравцем.

Неофіційні та тренувальні зустрічі можна проводити за спрощеними правилами, за домовленістю. На зменшених майданчиках можна скорочувати чисельність польових гравців до чотирьох, трьох і навіть до двох осіб.

У підготовці матеріалів використовувалися дані знавців флорболу М.Рагуліна, братів Большакова, Г.Баданіна, В.Костяева, А.Баженова.