» » Чому казанський Рубін програв Вольфсбургу 18-го березня 2010-го року? Вовчий оскал дітей Фольксвагена

Створюється враження, що символ Вольфсбурга - оскалом вовк дійсно налякав футболістів казанського «Рубіна» вчора, 18-го березня 2010 Ці «Діти« Фольксвагена »(нагадаємо, що у Вольфсбурзі розташований найбільший в Європі завод автогіганта) відразу ж пішли в масовану атаку на своїх джипах, так би мовити, на нашу команду. Перші хвилин п'ятнадцять казанці виглядали розгубленими, а німці буквально терзали оборону «Рубіна». Нашим було дискомфортно грати, газон для них незвичний. Можливо, ганяти з м'ячем англійською газоні, який кожен день стрижуть протягом двохсот років простіше, але все одно не варто списувати проблеми в грі «Рубіна» чисто на газон.

Десь на 17-й хвилині наші хлопці зі столиці Татарстану ніби вирішили не звертати уваги на стан газону і, тримаючи в розумі попередній успіх ЦСКА проти «Севільї», додали трохи в швидкості. Ось чим гарний футбол - так це несподіванкою. Стрімке контр випад казанців і Алан Касаєв, перебуваючи на вістрі атаки розпрямити, як пружина «Рубіна», б'є в нижній лівий кут. М'яч черкає по рукавичці воротаря Вольфсбурга - гіганта Хітс, чому іскри гіркоти иссекаются з очей німців. Отже, 21-а хвилина, 1: 0 на користь «Рубіна». Як кажуть, «ось вам, хлопці, і Юріїв день!»

Взагалі, Алан Касаєв як гравець викликає гарні емоції. Не тому що забив гол, він - роботяга. Здається мені, що ім'я Алан тепер стає в нашому футболі символом хорошої і нестандартної гри. Згадайте Алана Дзагоєва, що як метеор блиснув на небосхилі ЦСКА. Тоді хлопець буквально «літав» по полю, крутив фінти, показував свіжість футбольного мислення. Правда зараз Дзагоєв, як мені здається, почасти перегорів. Сподіваюся, що у нього все попереду ...

Але це - ліричний відступ, повернемося на поле. Що у німців налагоджено, так це вміння притиснути суперника. Вольфсбург вдавлює захисників противника, як укладальник на консервному заводі шпроти в банку. Не буду приховувати: більшість ігрового часу складалося враження, що хмари згущаються і згущаються над воротами Рижикова, особливо в другій половині матчу і в овертаймі.

У німців можна виділити два найбільш нищівного знаряддя: колоритний нападник Дежага і вийшов на заміну чорношкірий Мартінез. У Дежагі вигляд, прямо скажемо, страхітливий і більше того, досить нестандартний. Дуже вже він скидається на такого собі гуманоїда, якого якраз і злякалися казанці. Дві симетричні виголені смужки на черепі нагадують гальмівний шлях космічного корабля прибульців. Зловісний погляд. Саме Дежага після прострілу зліва на зорі першого тайму ледь не забив «Рубіну». У німців взагалі здорово працював лівий фланг, постачаючи Дежагу цілком зручними для взяття воріт м'ячами. Наш казанець з Іспанії Навас намагався зупинити цього таранного форварда, але тільки ціною порушення. Дежага ж пре і пре.

Другий «злий геній» матчу для казанців став Мартінез. Ось вже дійсно швидкісна чорна пантера! Йому мало було того, що він забив гол і зрівняв рахунок, пробивши головою з незручного становища, так він ще й обганяв наших захисників, як хотів! А подивившись, що за сальто він виробляв після першого взяття наших воріт, я знову задумався, що, ймовірно, правий був старий Дарвін. Ми пішли від мавп. Цей чорношкірий хлопець буквально терзав казанську оборону. Та ще вистрілював «Інопланетянин» Дежаге такі майстерні передачі, що дух захоплювало. А от сам прибулець Дежага часто мазав, чого вже там. Але все ж, особливо у другому таймі, закралася така думка, що якщо Вольфсбург виграє - це буде справедливо.

Адже скільки класних моментів змарнував турок Хасан Кобзі, та й Бухаров. Кобзі здавалося, накурився кальяну і зовсім не хотів бігати. Була в його діях явна неквапливість. Я навіть кричав йому: «Ну! Давай! Бий же! ». Хасан не послухався. А коли так вийшло, що Кобзі виявився прямо перед воротами Хітс і вдарити куди - небудь ще, крім як у сітку, було досить важко, турок лупанул кудись у небеса. Очевидно, він помітив на верхніх рядах красиву немочці-блондинку і вирішив їй подарувати футбольний м'ячик. Ну, нікуди було м'ячу летіти, окрім як у сітку! Ан ні, удар пішов багато вище воріт.

Так, впадала в очі втома «Рубіна», але все ж гра вийшла бойовою. Я нервував за далеких від Москви казанців. Матч реально лоскотав нерви, особливо у другому таймі, коли німці і казанці буквально поперли один на одного «буром». «Рубін» виявив, нарешті, бойовий упертий характер. Вольфсбург прийняв виклик. «Рубін» поступився більше фізично і психологічно, ніж тактично. Матч виглядав як гра досить рівних суперників, але одна із сторін - господарі - виявилися більш упертим в перемогу. Особливо два бійці: «інопланетянин» Дежага і «чорна пантера» Мартінес. Все ж саме вони зробили результат.

Воротаря «Рубіна» Рижикова німці неабияк пошарпали. Уважні глядачі помітили, що не вірші читав він своїм захисникам. Упевнений, судячи з артикуляції, матюкався він голосно, з почуттям. Навіть, здалося, стійки воріт завібрували. Я не згоден з коментатором, що, мовляв, даремно Рижиков виходив з воріт і кілька разів не зовсім вдало вибивав м'яч кулаком. Я вважаю, що якби Рижиков не виходив, то результативність Вольфсбурга була б більше. Вже на один м'яч - точно. Вперше я, до речі, почув словосполучення від коментатора: «рижіковскій м'яч». Що ж малося на увазі? Що сама шкіряна сфера має рудий колір? Або, що даний конкретний м'яч належить Рижикову? Або, то був м'яч якогось Рижіковского? Поки ця таємниця покрита мороком.

Якась атмосфера містицизму літала над матчем. Вважайте: за дві хвилини до кінця основного часу, Вольфсбург заганяє нам гол. Його не зараховують, оскільки, нібито, було положення «поза грою». Але на повторі ясно видно, що ніяким «поза грою» і не пахне! Вольфсбург виграв, за великим рахунком, уже в основний час. Але «Рубіну» пощастило: бригада арбітрів зі Швеції гол не зарахувала. Колись російська рать раздолбая і потопила шведські війська під час Льодового побоїща, а зараз нам, в 21-му столітті, шведи підсобили. Та не допомогло це.

Ще до дивацтв даної футбольної баталії: перший кутовий «Рубін» подав лише на 102-й хвилині! Тобто, вже в овертаймі. До цього більше десяти разів німці пробивали кутові. Давно я такого не бачив, щоб настільки була разюча різниця! Вмерти! Ще: переможний гол нам забили на 119-й хвилині, коли до кінця овертайму залишалося парочка хвилинок. А все ця «чорна пантера» Мартінез з лівого флангу кладе м'яч прямо в ноги набігаючого на наші ворота Гентеру і той м'яко, без зайвих рухів забиває гол. От є все ж футбольна справедливість!

Вольфсбург рвався вперед до перемоги. Як його тільки не намагалися зупинити. Наприклад, наш іспанська казанець Навос. Схоже, йому вельми сподобалася біла, з зелененькими прожилками футболка німецького бомбардира. Так захотів Навос забрати її у гравця противника, що на 109-й хвилині іспанець вирішив просто зірвати фуфайку з гравця Вольфсбурга, коли той на швидкості пер до вотчині Рижикова. За що Навосу і показали другу жовту картку, а значить, і червону. «Рубін» залишився в меншості. До того ж, для Ансальді у складі казанців це був не найвдаліший матч. Знову ж нагадаю промахи Бухарова, Кобзі.

Курбан Бердиєв привітав свого опонента - тренера Вольфсбурга Кестнера з перемогою. Дійсно, мені здається, що по справедливості перемогу повинні були одержати і, врешті-решт, здобули «Діти Фольксвагена». Завершуючи замітку про матч, можна так висловитися: «Фольксваген» джип (Вольфсбург) все ж переїхав казанського пішохода (Рубіна). Так, прикро. Але за видовищний футбол обом клубам хочеться сказати щире «дякую» незалежно від результату.